Gabinet podologiczny
Zdrowe Nogi PODOMED

Pedicure specjalistyczny

Pedicure specjalistyczny obejmuje wszystkie czynności pedicure podstawowego, dodatkowo usuwane są zmiany skórne powstałe na skutek deformacji kostnych w wyniku chorób lub czynników zewnętrznych. Usuwamy odciski, modzele, wykonujemy zabiegi na pękające pięty oraz obcinamy i w razie konieczności tamponujemy paznokcie.

Odciski

Odciski to problem nie tylko estetyczny. Nieleczone niepotrzebnie przysparzają bólu, a czasem także powodują stan zapalny. Zazwyczaj przyczyną powstawania odcisków są niewygodne buty – za ciasne albo zbyt luźne. Odciski na stopach powstają głównie w miejscach, gdzie stopa narażona jest na największy ucisk. Często jest to śródstopie, palce, przestrzenie międzypalcowe, rzadziej pięta.

Modzele

Modzele to bolesne zmiany skórne występujące na stopach. Zazwyczaj modzele tworzą się na śródstopiu oraz na tylnej części pięty. Zmiany te utrudniają chodzenie. Przyczyną powstawania modzeli jest często niewłaściwe obuwie lub deformacje w obrębie kości stopy. Głównym objawem jest ból lub pieczenie podczas chodzenia.

Pękające pięty

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pięty pękają, gdy skóra jest bardzo sucha, nosimy niewłaściwe obuwie lub mamy nadwagę. Pęknięcia przypominają szczeliny zwykle na zrogowaciałej części naskórka, ale bywa jednak, że są głębokie i sięgają do skóry właściwej. Wtedy są bardzo bolesne i przy każdym kroku bolą i krwawią. Mogą być celem dla wirusów i bakterii, ponieważ przez poranioną skórę bakterie wnikają do organizmu. Leczenie pięt jest długotrwałe.

Profilaktyka stopy cukrzycowej

Jednym z najczęstszych powikłań związanych z cukrzycą jest stopa cukrzycowa, która cechuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp. Powoduje to mniejszą wrażliwość na ból, utrudnia gojenie się ran oraz doprowadza to owrzodzeń, które wskazują na nasilający się proces martwiczy. Nie leczenie stopy cukrzycowej może w perspektywie doprowadzić nawet do amputacji kończyny.

Wrastanie paznokci

Płytka paznokciowa wrasta w wał przypaznokciowy na skutek źle obcinanych paznokci, grzybicy lub łuszczycy paznokci oraz źle dopasowanego obuwia. Zapobiegać temu można poprzez odpowiednie obcinanie paznokci i prowadzenie ich przez specjalistę, a w razie konieczności założenie klamer korekcyjnych.

Rekonstrukcja paznokci

Nawet mocno uszkodzone lub zniszczone płytki mogą znów wyglądać ładnie i naturalnie. Do odbudowy zniszczonych płytek paznokciowych stosujemy światłoutwardzalny żel z clotrimazolem który ma właściwości lecznicze przy zmianach grzybiczych. Rekonstrukcja polega na zeszlifowaniu za pomocą odpowiednich frezów diamentowych chorej części płytki w celu ochrony zdrowej i nałożeniu żelu do rekonstrukcji na kształt paznokcia. Zabieg ten może być pomocny przy ukryciu uszkodzeń płytki paznokciowej na skutek różnych urazów mechanicznych. W takich przypadkach pacjent może cieszyć się zadbanymi paznokciami stóp w okresie letnim.

linia

KONTAKT

ZDROWE NOGI PODOMED
MONIKA PIETRASZKIEWICZ

Adres ul. Czwartaków 6a,
Łódź 94-240
Telefon 507 - 101 - 192

Copyright 2017 © Zdrowe Nogi PODOMED

Telefon: 507 - 101 - 192

ul. Czwartaków 6a, Łódź (Teofilów / Złotno / Polesie)